Diskografia

Eben Ezer nahral dve CD: Magnum mysterium (1993) a Immanuel (1997). Repertoár spevokolu tvorí stará zborová hudba, hudba súčasných autorov, ale aj židovské piesne, tradicionály a spirituály. Repertoár sa rozšíril aj o skladby s orchestrom – koncert v Bratislave s amatérskym orchestrom z Horní Suché – ČR (2003).

Koncerty

Na jeseň v roku 2003 sa na Kráľovskom konzervatóriu v Gente (Belgicko) stretol  dirigent Eben Ezeru Ivan Šiller pri spolupráci na projekte s dirigentom amatérskeho orchestra Artis Dulcedo (www.artisdulcedo.be) Stevenom Decraene. Z ich spoločných rozhovorov sa postupne zrodila myšlienka o vytvorení spoločného hudobného projektu. Spevokol sa rozhodol uskutočniť spoločné koncerty v Belgicku a na Slovensku. Orchester i spevokol sa počas koncertov predstavili najprv samostatne a potom spoločne interpretovaním skladby Johannesa Brahmsa Schicksalslied (Pieseň osudu). Počas vystúpení v Belgicku spevokol medziiným predstavil aj produkciu súčasných slovenských skladateľov.

Bežnou súčasťou koncertných vystúpení Eben Eezeru bývajú neformálne stretnutia s poslucháčmi po koncerte. Takéto stretnutia v Belgicku poskytli príležitosť na prezentáciu  národných kultúr – napr. tradičnej slovenskej piesne spolu s tradičnými hudobnými nástrojmi (fujara, husle) a odevom (slovenský kroj) ako aj jedlo a nápoje typické pre Slovensko.

Realizácia tohto projektu, na ktorom intenzívne spevokol pracoval od apríla 2004, bol neopakovateľným zážitkom stretnutia dvoch kultúr ako pre spevákov a hudobníkov, tak aj pre poslucháčov v hľadisku.

V januári 2005 spevokol absolvoval turné po východe Slovenska. Uskutočnili sa koncerty v Prešove, Košiciach, Michalovciach a Hermanovciach nad Topľou.

Ďalšie vystúpenia s tým istým repertoárom sa uskutočnili v Bratislave (dóm sv. Martina) a v Trnave od 5.5. do 8.5.2005.

V roku 2005 spevokol vystúpil aj v Bratislave a Trnave spoločne s Belgičanmi.

14. až 19. júna 2006 spevokol absolvoval zájazd do Anglicka, kde sa zúčastnil na 23. Medzinárodnom festivale cirkevnej hudby v Chesteri.

V rámci festivalu boli tri veľké koncerty: V piatok 16.6. bol koncert pozvaných zborov. V jeho rámci spieval Eben Ezer 5 piesní. V sobotu večer bol spoločný galakoncert, na ktorom všetky zbory spolu (cca 300 spevákov) spievali spoločný repertoár pod vedením Sira Davida Willcocksa a Paula Leddingtona Wrighta. V nedeľu večer bol slávnostný večer hymnických piesní pod vedením Leddingtona Wrighta, ktoré boli prekladané krátkymi vystúpeniami pozvaných zborov. Celé to bolo umocnené priestorom jednej z najväčších gotických katedrál, ktorá sa začala stavať už okolo roku 900 a jej dnešná podoba je z polovice 13. storočia.

Vystúpenia spevokolu sa stretli s celkom dobrým ohlasom. Eben Ezer bol dokonca pozvaný k spievaniu aj na recepcii pre hostí, čo bola pocta, akej sa zatiaľ žiadnemu zo štipendijných zborov nedostalo.

V nedeľu bol Eben Ezer pozvaný na bohoslužby do metodistického zboru, v rámci ktorých opäť poslúžil spevom.

V roku 2007 vystúpil Eben Ezer v Bratislave s Mozartovým Requiem a zúčastnil sa na festivaloch ICMF v Berne.

V júni 2008 sa spevokol zúčastnil International Church Music Festival v Coventry v Anglicku. V rámci festivalu bolo niekoľko koncertov v novej katedrále, ktorá je pristavaná k zvyškom starej. Stará katedrála sa stala obeťou nemeckého bombardovania počas druhej svetovej vojny a jej zvyšky sú ponechané ako pamätník vojny. Spievali na nedeľňajších bohoslužbách v metodistickom zbore v Earlsdone i v rozhlasových bohoslužbách pre BBC. Pretože bol zrušený koncert pre jednu miestnu školu, tak si spevokol zaspieval v katedrále St. Martin v Birminhame.

Vo februári 2009 mal spevokol koncert v kostole sv. rodiny v Petržalke. Hlavným bodom bola Mozartova Korunovačná omša. V lete 2009 spieval v Starej Turej. 29.11.2009 sa uskutočnil Adventný koncert v Košiciach, ktorý bol pripravený v spolupráci s Ekumenickým spoločenstvom mesta Košíc. Spevokol sa tak isto v roku 2009 zúčastnil festivalu sakrálneho umenia v Košiciach a koncertu v Starej Turej.

10.10.2010 spieval Eben Ezer v rámci bohoslužieb v Hrádku nad Olší na Tešínsku. 4.12.2010 mal adventný koncert v seminárnom kostole v Košiciach. 5.12.2010 spevokol vystupoval v rámci ekumenického adventu v Margecanoch.

20.3.2011 sa uskutočnil so Slovenským komorným orchestrom koncert v Cirkvi bratskej Bratislava na Cukrovej ul.